Potřebujete radu?

Jak posekat vysokou trávu zahradním traktorem?

Jak posekat vysokou trávu zahradním traktorem?


Můžete se to snadno stát – nemáte čas a přeroste Vám tráva na pozemku. Vytahovat místo zahradního traktoru kosu? Pokud máte správně konstruovaný stroj, můžete mít rychle po problému.

 

 

Tunel zahradního traktoru Riviéra

Český zahradní traktor Riviéra má rovný a široký tunel, u kterého tolik netrápí ucpávání.

Mnozí vlastníci zahradních traktorů zažili na vlastní kůži ucpávání odhozového tunelu při sekání přerostlé trávy (to ani nemluvíme o mokré trávě). Jestli stroj bez problémů zvládne i tyto podmínky záleží hlavně na šířce a tvaru odhozového tunelu, aby mohl věškerý objmený posekaný materiál dobře proudit.

 

Stroj s dostatečně širokým rovným tunelem zvládne přerostlou trávu posekat nadvakrát. Při prvním sečení nastavíte výšku sečení do nejvyšší polohy, při druhém sečení pak nastavíte požadovanou výšku. Pokud je tráva po prvním sečení polehlá, sečte napodruhé v opačném směru.

 

kryt proti kamenům
Kryt proti kamenům

Pokud už je tráva hodně přerostlá, rychle se Vám zaplní i velký sběrný koš. V takových případech se v praxi osvědčil kryt proti kamenům (deflektor). Ten se nasazuje místo koše a posekanou trávu necháváte neposbíranou za sebou. Buď se o posekanou trávu nemusíte na zemi dál starat, nebo ji pro lepší estetický výsledek můžete po seschnutí, čímž ztratí svůj objem, s nasazeným košem posbírat.

 

TIP: I nože jsou důležité pro silný tah do koše. Přečtěte si, co zvládnou nože s lopatkami.<< zpět na seznam článků >>