Potřebujete radu?

Jak sekat mokrou trávu zahradním traktorem?

Jak sekat mokrou trávu zahradním traktorem?


Někteří majitelé zahradních traktorů raději vůbec nevyjíždí, pokud je tráva jenom trochu mokrá. Se správně konstruovaným zahradním traktorem však zvládnete i tuto zdánlivou noční můru.

 

 

Tunel zahradního traktoru Riviéra

Rovný a široký tunel našeho zahradního traktoru Riviéra umožňuje plynulou práci i v náročnějších podmínkách.

Mokrá tráva je jedna z nejnáročnějších podmínek pro sečení. Aby sekací traktor zvládl i tyto podmínky, musí mít být zajištěn plynulý průchod těžké mokré a lepivé trávy až do koše.

 

Mezi důležité vlastnosti stroje patří rovný a široký tunel, kterým může mokrá tráva dobře proudit. V lomených tunelech se v ohybu posekaná hmota lepí ke stěnám, přičemž se k nalepené trávě postupně přidává další až do úplného ucpání.

 

kovový sběrný koš
Kovový sběrný koš

Výhodou je i kovový koš, který se nezalepí mokrou trávou tak snadno jako textilní koš. Ucpané průduchy koše brání optimálnímu proudění vzduchu ze žacího ústrojí.

 

Než vyjedete do mokré trávy, není od věci se podívat do tunelu a přídadně odstranit usazené zbytky, ke kterým by se proudící tráva mohla lepit. Při práci je pak důležité správně zvolit výšku sečení a rychlost pojezdu. To se odvíjí podle konkrétních podmínek – obecně platí, že čím jsou těžší podmínky, tím je nutné jet pomaleji a nastavit žací ústrojí výše.

 

VIDEO: Jak rychle si poradí s mokrou trávou zahradní traktor Riviéra se můžete sami přesvědčit:

 


<< zpět na seznam článků >>